GİRİŞ YAP   |   ÜYE OL
Cenk Aydınlısoy,

2006 yılında M.a.c Cosmetics markasının Türkiyede ki ilk makyaj ekibinde Retail Makeup Artist olarak kariyerine başladı. M.a.c markasının dünyaca ünlü senior artislerinden eğitimler aldı. Kısa sürede M.a.c event takımına dahil olarak markanın sponsorluğunda İstanbul Fashion Week, İstanbul Fashion Lab gibi bir çok prestijli etkinlikte görev aldı. 2008 yılının sonlarında tamamen freelance çalışmalarına yoğunlaşarak M.a.c kariyerini noktaladı.

Freelance olarak dergi, moda, katalog, defile, gelin ve reklam çekimleri gibi çeşitli alanlarda makyaj uygulamarı yaptı. 2009 senesinin sonlarında özel bir televizyon kanalının makyaj direktörü olarak televizyon sektörüne giriş yaptı. 12 kişilik makyaj ve saç ekibiyle iki farklı kanalın eğlence, magazin, reality, sağlık, haber ve buna benzer içeriklere sahip yüzlerce canlı ve bant olarak yayınlanan programın hazırlıklarını yaptı.Bu süreç içerisinde sayısız oyuncu, sanatçı, siyasetçi ve sunucu ile çalışmıştır. Makyaj sanatı ile ilgili bilgilerini, deneyimlerini ve tecrübelerini paylaşma isteği duyarak makyaj eğitimleri vermeye başladı. Kişiye özel, kurumsal ve profesyonel olmak üzere 3 farklı eğitim programı geliştirdi. Makyaj sanatını profesyonel olarak öğrenmek isteyenler başta olmak üzere, kurumsal şirketlere ve kişilere özel eğitimler verdi. 5 yıllık süre zarfında 120 kişiye birebir eğitim vererek sektöre bir çok başarılı isim kazandırdı.

Çeşitli kozmetik dergilerinde moda ve gelin makyajı üzerine makaleleri yayınlandı. Gazete, tv kanalları, blog ve magazin siteleriyle makyaj sanatı üzerine röportajlar yaptı. Makyaj yarışmalarına jüri olarak katıldı. 2018 yılında uzun zamandır üzerinde çalıştığı Aydınlısoy ART projesini hayata geçirdi.